Izvrsni „cleanseri“ koje preporučuju i dermatolozi – donosimo favorite za najčišći ten

Skidajte redovito šminku, umivajte lice, očistite tragove nečistoća s lica, otopite višak sebuma, tretirajte akne…. Sva su nam ova beauty pravila dobro poznata, a najčešće ispunjenje tih zadataka povjeravamo samo jednom proizvodu – čistaču lica.

Je li potrebno čistiti lice u nekoliko koraka?

Koliko zapravo popularni cleanseri mogu učiniti, postoje li univerzalne formule koje odgovaraju baš svakom tenu i zašto se sve češće spominje čišćenje u nekoliko koraka?

Kako bismo na ovo pitanje dobili točan odgovor, važno je znati da se dnevno na našem licu nađu deseci proizvoda, čije čestice ulaze u pore, začepljuju ju, uzrokuju iritacije, a često doprinose i bržem nastanku znakova starenja.

Uklanjanje makeupa nije dovoljno

Iz tog je razloga prvi korak kad stignemo kući nakon napornog dana ili uzbudljive večeri – uklanjanje makeupa.

Neovisno o vašim afinitetima, šminke se možete riješiti micelarnim otopinama, jastučićima natopljenim specijalnim tekućinama, blazinicama i omiljenom kremom, dvofaznim uljno-vodenim otopinama ili pak pjenušavim i kremastim čistačima.

La Roche-Posay micelarna voda Ultra učinkovito čisti kožu i uklanja šminku. Kožu ostavlja čistom, bez crvenila i osjećaja zatezanja. Poštuje fiziološku ravnotežu osjetljive kože, stoga je namijenjena čak i najosjetljivijoj koži.

Opcija je mnogo, a da biste otkrili koja je najbolje upravo za vas, vjerojatno ćete morati provesti neko vrijeme u isprobavanju – ne postoje dvije osobe s identičnom kožom, niti identičnim zahtjevima.

Prije svega, važno je znati kako uklanjanje makeupa nije dovoljno da bi koža bila čista – skidanje pudera, rumenila i sjenila micelarnom otopinom ili kozmetičkim maramicama svakako je nužan prvi korak, no čestice tih proizvoda ostaju zarobljene u porama, gdje se stapaju sa sebumom i pogoduju nastanku akni i mitesera.

Iz pora izvucite i najmanje tragove nečistoća

Skinuli ste puder, maskaru i rumenilo, no lice i dalje ne izgleda čisto? Zato što zapravo i nije čisto – dio pudera stopio se sa sebumom u porama i pomiješao s mrtvim stanicama kože, a obična micelarna otopina neće ih moći odstraniti.

Za dublje nečistoće u porama zaduženi su snažniji čistači, najčešće na bazi ulja, koji imaju sposobnost privlačenja čestica prljavštine i sebuma.

Dermalogica precleanse lagano ulje za čišćenje na bazi masline i koštice marelice, s dodatkom kukui oraha, sjemena boražine i ulja rižinih mekinja otapa površinski sebum i nečistoću topivu u mastima.

Snažne pjene na bazi kiselina ne koristite svakog dana

Kao posljednji, i najučinkovitiji korak rutine čišćenja, dolaze pjenasti čistači bogati snažnim sastojcima poput AHA i BHA kiselina.

Ovakve snažne proizvode većina žena ne bi trebala koristiti svakog dana, jer mnogi od njih uklanjaju i tanak sloj prirodne zaštitne barijere, kako bi aktivni sastojci mogli prodrijeti sve do najdubljih pora. Bilo da je riječ  čistačima na bazi kiselina ili pak onima na bazi biljnih sastojaka, ovaj se korak smatra jednim od najvažnijih ne samo u beauty rutini, već i u anti-age rutini.

Vichy Normaderm Phytosolution gel za čišćenje za masnu i aknama sklonu kožu obogaćen je mineralima i probiotičkim derivatima koji uklanjaju svu prljavštinu, prašinu i čestice zagađenja, već nakon prvog korištenja – a najbolje od svega, ten ostavlja matiranim čitav dan.

Redovita, ali nježna eksfolijacija spriječit će gomilanje mrtvih stanica na površini koži, ukloniti sivkast izgled tena, umanjiti vjerojatnost pojave akni i mitesera, a tenu će podariti blistavost o kakvoj ste oduvijek sanjali.

Pročitajte još i ...