Pitali smo dr. Jelenu Jakić: Kada na skinbooster, kada na microneedling, a kada na mezoterapiju?

Već smo se stoput osvjedočili – i najskuplje modne kombinacije ne dolaze do izražaja ako nam je lice umorno, sivo, bez svježine i tonusa… Znamo, radite sve što trebate, ne preskačete niti jedan korak u beauty rutini, ali zrcalo uporno pokazuje osobu koja se nije danima naspavala. I to vas frustrira. Niste sami! Generalno, to je klasična ženska priča u kojoj se sve možemo prepoznati, barem povremeno. Što učiniti? Pronaći najbolji tretman za sebe. I zablistati! 

Naravno, kada ste odlučili saveznika potražiti u tretmanima, ponovno ste na mukama. Koji odabrati? Skinbooster možda? Ili microneedling? Ili je ipak najbolje rješenje mezoterapija? Odgovor na to pitanje potražili smo kod dr. Jelene Jakić, koja je godinama u samom vrhu najuspješnijih domaćih dermatologinja i anti-age liječnica, a njezina je Poliklinika dr. Jelena Jakić omiljena adresa brojnih pacijentica koje su joj poklonile svoje povjerenje. 

Dr. Jelena Jakić; Snimio: John Pavlish

“Kad dolaze prvi put, pacijenti su često u nedoumici koji je tretman baš za njih i nisu sigurni na što bi se naručili… Moj savjet je da nema strogih pravila kada se što radi i da je najbolje najprije se posavjetovati s dermatologom, koji će na osnovu uvida u stanje kože odlučiti koji tretman je optimalan u tom trenutku”, kaže dr. Jelena Jakić. 

Skinbooster za glow efekt

Skinbooster je tretman u kojem se unosi hijaluronska kiselina kao baza koja može biti djelomično umrežena i često su dodatni sastojci aminokiseline, peptidi i minerali. Riječ je o tretmanu koji je doista čaroban, kaže dr. Jakić, jer instantno mijenja stanje kože i donosi osvježenje. Ovaj tretman “intervenira” u duboke slojeve u kojima se odvija sinteza kolagena i koji osiguravaju potporu površinskom sloju te se dobiva zategnutost kože i glow efekt. 

Dr. Jelena Jakić; Snimio: John Pavlish

Skinbooster je nadopuna svim drugim tretmanima i gotovo uvijek je dobra ideja, naročito nakon iscrpljujućih perioda ili kao priprema kože za izlaganje suncu. Prednost i komfor ovih tretmana je da su poštedni po broju uboda jer se najčešće unose u bonusima na lifting točke na licu te je taj broj sa svake strane lica od 5 do 7. Iz tih točaka skinboosteri doslovno “propužu” kroz potkožne slojeve i zbrinu čitavo lice.

SkinPen za osvježenje umorne kože 

Riječ je o tretmanu koji ima veliki broj indikacija, nekada ga radimo samog kako bi se osvježila umorna površina kože, a najčešće je dio protokola u rješavanju ozbiljnih problema – sitnih bora, hiperpigmentacija, proširenih pora ili ožiljaka. Tretmanom se u koži rade mikroubodi na željenim dubinama, objašnjava poznata dermatologinja i dodaje kako brzina uboda s velikim frekvencijama iznosi na kraju više od milijun uboda, a da pritom nije jako neugodan. Svaki ubod je mikrotrauma koja pokreće regeneraciju tkiva i na kraju donosi promjenu u izgledu kože jer se dogodila produkcija novog kolagena. 

FOR EDITORIAL USE ONLY. Balmain Backstage Paris Ready to Wear. Spring/Summer 2016. Serbian model Mina Cvetkovic (L) and Russian model Sasha Luss (R). ADDITIONAL IMAGES AVAILABLE ON REQUEST., Image: 263355977, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP Camerapress

Najčešće se SkinPen radi u protokolu od četiri tretmana s razmacima 14 i 30 dana ovisno na kojim dubinama se radi i koje su indikacije u prvom planu rješavanja. Tretman zahtijeva vrijeme oporavka: prvih 24 sata je koža jako crvena, a osjetljivije kože su crvene i po tri dana. Nakon tri dana se ulazi u fazu da se površina zacijelila i da se može nanijeti make up.

Mezoterapija za regeneraciju kože

Mezoterapije su ciljane terapije u sklopu rješavanja nekih problematika ili želje za regeneracijom kože. “To je tretman za one koji su dosljedni i uporni jer nije instantan, ali dugoročno snažno utječe na promjenu stanja kože. Sastojcima se ciljano prilagođava stanju kože. Uvijek je baza neumrežen hijaluron te su unutra brojni sastojci poput vitamina, minerala, antioksidansa, aminokiselina… Postoje kao gotovi preparati ili ih možemo sami miksati prema potrebi kože koju zbrinjavamo, a rade se mezogunom ili ručno injekcijskom metodom”, kaže dr. Jakić.

“Ovaj tretman podrazumijeva veliki broj sitnih uboda po površini kože pa se najčešće prethodno koristi anestetika kremu za komforniju proceduru. Ako se ponavlja redovito prema protokolu svakih 14 ili 30 dana, 4 – 6 puta, tretman će donijeti zaista vidnu promjenu u statusu kože i dugoročniju promjenu”, kaže liječnica i nastavlja kako najčešće njezini pacijenti rade kombinirane tretmane. 

“Svakako bih naglasila da su sve ove procedure blagotvorne i ako su redovite i kontinuirane, možemo očekivati da ćemo zadržati kvalitetu kože. Niti jedna procedura sama za sebe nije čudo koje će u jednom dolasku napraviti golemu promjenu nego je kontinuirana “provokacija” kože ovim metodama ta koja donosi rezultate i svježi izgled”, zaključuje naša sugovornica. 

Pročitajte još i ...