Svima koje muči oblik i veličina dragocjenog osjetila njuha, nos je oduvijek tema. Pomno proučavaju poznate osobe, iščitavaju o njihovim iskustvima, jednostavno – žele promjenu. Također, u nekim slučajevima, slavne osobe motiviraju nas na odluku jer su se mnogi oglasili o vlastitim operacijama nosa. Bivše zvijezde uvijek aktualnih “Prijatelja” su progovorile o svojim odlukama da se podvrgnu rinoplastici.
Jennifer Aniston je to spomenula u intervjuu za People, navodeći medicinske razloge za taj potez, a ne kozmetičke. Nakon što je popravila deformirani septum, rekla je: “Prvi put nakon nekoliko godina spavala sam kao beba”. Razlozi Lise Kudrow za operaciju bili su čisto estetski, a otkrila ih je Daily Mailu: “Sa 16 godina odlučila sam otići pod nož. Operirala sam nos prije odlaska u novu školu. Tamo su bili ljudi koji nisu znali kako sam prije odvratno izgledala. Bila je to jako dobra promjena“.
Naš poznati domaći primjer je make-up artistica i influencerica Klaudija Kelemović, poznata na društvenim mrežama kao @clo_up. Klaudija se iz zdravstvenih razloga odlučila za operaciju nosa u Poliklinici Sinteza kod jednog od najcjenjenijih stručnjaka, prof. dr. sc. Mislava Gjurića, iza kojega je više od 7000 operacija nosa.
View this post on Instagram
“Jako sam zadovoljna rezultatom i oporavkom koji je bio brz. Kroz tjedan dana su mi nestali podljevi jer smo radili Piezo tehniku koja je vrlo lagana za kosti lica tako da nemate velike modrice nakon operacije. Prošlo je šest mjeseci, nos je dosta splasnuo i odlično dišem. Sama operacija i oporavak su bili odličan jer je doktor vrlo stručan, ugodan i sve je lijepo objasnio prije operacije, a nakon toga se osoblje Poliklinike Sinteza pobrinulo za to da sve teče glatko”, pohvalila se Klaudija na društvenim mrežama.
Više o samoj Piezo tehnici te operaciji Klaudijina nosa doznali smo profesora Gjurića, otorinolaringologa i vrhunskoga stručnjaka za estetsku plastičnu kirurgiju glave i vrata iz Poliklinike Sinteza.
“Klaudiji smo radili septorinoplastiku, operaciju kod koje smo riješili funkcionalni problem otežanog disanja jer je imala devijaciju septuma, a uz to smo napravili i estetsku korekciju. Klaudija je, naime, imala manju grbicu i prošireni vršak nosa. Radili smo otvorenom tehnikom i Piezo ultrazvučnim nožem smo odstranili grbu, a vršak nosa smo korigirali posebnim tehnikama šivanja”, objašnjava profesor Gjurić, dodajući kako je u ovom slučaju Piezo tehnika bila sjajno rješenje.
Bez tradicionalnog lomljenja
Naime, Piezo rinoplastika se oslanja na ultrazvučni uređaj za oblikovanje nosnih kostiju bez tradicionalnog lomljenja. Piezo koristi ultrazvučnu mikrovibraciju za precizno rezanje kosti, čime se, kako kažu, osigurava minimalno oštećenje tkiva i brži oporavak pacijenata.
Korištenjem ove tehnike, kirurzi mogu postići finije konture nosa, minimalizirajući oticanje i ožiljke nakon operacije. Također, Piezo nudi brojne prednosti kao što su očuvanje nosnog mosta, precizno oblikovanje kostiju te minimalno oštećenje mekih tkiva, što rezultira bržim oporavkom pacijenata.
“Piezo uređaj se koristi samo za precizno rezanje kosti, odnosno kada je potrebno modelirati, ravnati, smanjiti ili postaviti u središnju liniju koštani dio nosnog hrpta. Tada je preciznost rada Piezo tehnikom veća. Upravo zato smo je koristili za korigiranje grbice, dok smo vršak nosa kod Klaudije ‘riješili’ posebnim tehnikama šivanja”, objašnjava naš stručnjak za nosove i dodaje kako u Sintezi koriste i dijamantnu brusilicu, ponekad i dlijeto, što je dokazana i kvalitetna tehnika. Uglavnom, jednom tehnikom ne mogu se riješiti svi problemi.
U Poliklinici Sinteza ne samo da će vam, kako kaže naša influencerica Klaudija, iznimno ugodan i stručan doktor sve lijepo objasniti, nego možete i vidjeti kako će vaš nos izgledati zahvaljujući VECTRA® H2 uređaju za precizno snimanje nosa iz različitih kutova koji prikazuje simulaciju očekivanih rezultata rinoplastike prije same operacije. A s obzirom na to da ćete imati jasnu predstavu o konačnom izgledu svog nosa, osjećat ćete se sigurnije i manje anksiozno prije zahvata. Olakšavajuće, zar ne?