Jedan od najpopularnijih kozmetičkih tretmana svakako je depilacija, odnosno uklanjanje dlačica. Povijest uklanjanja dlačica seže daleko – sve do Egipćanki koje su koristile šećerne paste kako bi uklonile neželjene dlačice s gotovo svih dijelova tijela. Čak su i stare Rimljanke voljele glatku i nježnu kožu pa su koristile različite metode za uklanjanje istih, a samo neke od metoda su primitivne britvice napravljene od kremena ili oštrog kamenja.
Pitanje koje se provlači kroz stoljeća
Tijekom Srednjeg vijeka moda se pomalo promijenila pa je tako uklanjanje dlaka s tijela postalo nepoželjno – umjesto depiliranja nogu, kraljica Elizabeta I. odabrala je uklanjanje obrva kako bi joj čelo izgledalo veće, što je u to vrijeme bio znak prestiža.
I kako to biva u povijesti, upravo je muškarac izumio prvu britvicu i to za muškarce – davne 1760. Žene, praktične kakve i jesu, počele su koristiti izum jednog Francuza kako bi uljepšale izgled svog tijela. Tek je 1880. Gillette izumio prvi moderni žilet za muškarce, ali će proći još 15 godina prije nego li se i ženama pokuša olakšati uklanjanje dlačica s tijela. Već spomenuti Gillette, danas sinonim za britvice, izumio je i prvu britvicu za žene, nakon čega je uslijedila era mnogobrojnih preparata i krema za uklanjanje dlačica upitnog sastava – a tek je nekoliko desetljeća kasnije na naslovnici jednog ženskog magazina model digao ruke i otkrio glatke pazuhe.
Kao što se intenzivno i pod raznim utjecajima mijenjala moda 20. stoljeća, tako su se i žene prilagođavale trendovima pa su obrve postale tanje, suknje kraće, a s time su dolazile i gole noge. Sve do pojave prvog bikinija žene nisu imale potrebu, poticaj, pa niti opciju uređivanja intimne zone, a onda kreće prava revolucija!
Bikini zona bez drame!
Danas je život praktički nezamisliv bez britvice, sredstva za uklanjanje dlačica ili odlaska kozmetičaru. I jednostavno je shvatiti zašto – moda je promijenila način na koji promatramo vlastito tijelo. Jednostavno je bilo teško spojiti visoko rezani bikini i dlačice koje vire ispod njega – i u tome nema niti srama, niti podsmijeha.
Težnja žena za lijepim i njegovanim izgledom, bez suvišnih dlačica svoj vrhunac je doživjela sedamdesetih godina kada se uklanjanju dlaka na nogama i pazusima pridružila – bikini zona. To je područje koje otkrivaju gaćice, a podrazumijeva prepone i unutarnju stranu gornjeg dijela bedra, kao i područje uz sam gornji rub gaćica.
Od prvih skidanja dlaka britvicama, pa sve do čupanja i sofisticiranijih metoda poput laserskog uklanjanja, žene teže bikini zonu držati urednom i bez neželjenih “provirivanja dlačica”. No, takvi postupci ne samo da mogu biti bolni, već i zahtijevaju određenu razinu komfora u dermatološkoj ordinaciji ili kozmetičkom salonu koje mnoge žene nemaju.
Osim toga, depilacija i brijanje dlačica često nosi i probleme poput iritirane kože, uraslih dlačica, prištića i postupalnih hiperpigmentacija – što mnogim ženama skidanje u bikini pretvara u sve samo ne užitak.
Uz sve to, dolazimo i do faktora vremena – koje je danas najvrjedniji resurs – zbog čega je tržište vapilo za rješenjem koje će nam pružiti učinkovito i dugotrajno uklanjanje dlačica kod kuće – s kojim na godišnji odmor britvicu ne moramo niti ponijeti.
Nježna tehnologija – rezultati koji impresioniraju!
Postoji jedno vrlo jednostavno rješenje, a riječ je o uređaju za kućnu upotrebu koji koristi vrlo sofisticiranu tehnologiju kako bi “uspavao” folikul dlačice, usporivši tako njen rast, čime s vremenom postižemo dugotrajno glatku kožu – možete li zamisliti da vam je depilacija potrebna tek nekoliko puta godišnje…?
Riječ je naravno o IPL uređaju Philips Lumea koji tehnologijom pulsirajućeg svjetla visokog intenziteta (intense pulse light, odnosno IPL) “uspavljuje” folikul dlačice. Svjetlo putuje do korijena dlačice, čime folikul prelazi u fazu mirovanja, a dlačica se otpušta. Ponavljanje tretmana postupno sprječava ponovni rast dlačica, pa koža ostaje predivno glatka i bez dlačica.
Postupak uklanjanja dlačica s Philips Lumeom vrlo je jednostavan, a sastoji se od četiri koraka. Prvo morate obrijati područje koje želite tretirati kako bi korijen dlake ostao čitav, nakon toga odabirete postavka na temelju nijanse kože uz senzor SmartSkin – a zatim “prozorčić” za tretiranje prislonite na kožu pod kutem od 90 stupnjeva. Nakon što indikator pokaže da je uređaj spreman, potrebno je pritisnuti gumb te uređajem prelaziti po zadanim zonama kože – emitiranjem svjetlosnih impulsa, ovaj će uređaj već nakon nekoliko tretmana značajno prorijediti dlačice – a one preostale bit će mnogo mekše i tanje.
Pametni nastavak za bikini zonu
Mnoge su nas čitateljice pitale – može li se kućni IPL uređaj koristiti na osjetljivoj bikini zoni? Je li siguran i može li izazvati neke nepovoljne posljedice?
Skidanje dlačica na bikini zoni zahtijeva nešto veću pažljivost od ostatka tijela – i to vrijedi za sve načine uklanjanja dlačica. Osim što su stidne dlačice deblje od onih na ostatku tijela, koža ove regije je osjetljivija, mnogo jače prokrvljenja, a često i vrlo tanka – zbog čega je postupak uklanjanja često neugodan. Upravo zato Philips Lumea ima senzor nazvan SmartSkin, koji će prepoznati da se radi o osjetljivijoj koži te prilagoditi jakost svjetlosnih impulsa.
Posebni prilagođeni program i nastavak kreiran baš za bikini zonu osigurat će maksimalnu udobnost tretmana – samo jednim klikom na pametni nastavak za bikini područje pokreće se prilagođeni program namijenjen ovoj osjetljivoj regiji. Zahvaljujući prozoru površine 3 cm2 i zaobljenom, dizajnu, nastavak je kompatibilan s obrisima vašeg tijela – u cilju maksimalnog doticaja, učinkovitosti i udobnosti.
Zaboravite na iritacije i urasle dlačice
Prva četiri tretmana trebala bi se provesti s razmacima od dva tjedna, nakon čega biste već trebali vidjeti rezultate. Kako biste ih održavali, tretman jednostavno nastavite provoditi svaka četiri tjedna. Nakon samo osam dodatnih tretmana moći ćete uživati u glatkoj koži i do pola godine!
Bez britvica, uraslih dlačica, iritacija i bolnih odlazaka na depilacije – a bikini zona ostaje glatka i do pola godine… Zvuči izvrsno, zar ne?