Iako znakove starenja povezujemo sa zrelijim godinama, činjenica je da se oni pojavljuju i razvijaju već u 20-ima. Naša je koža svakoga dana starija, pamti svaku našu emociju, svaku sunčevu zraku, svaki ožiljak od akni, odnosno svaki vanjski faktor koji je na nju utjecao. Što zbog vanjskih faktora, a što zbog genetskih predispozicija, koža pokazuje nepravilnosti u teksturi i boji, bilo da je riječ o hiperpigmentacijama, crvenilu ili dehidriranosti kože.
Mogu li kreme djelovati na oštećenja kože?
Jednom kada na koži nastanu oštećenja, proizvodi iz uobičajene beauty rutine vrlo ih teško mogu ukloniti. Naravno, djelovat će na ljepotu kože, no kod njege vrijedi pravilo „bolje spriječiti nego liječiti“.
Krema sa zaštitnim faktorom tako je, primjerice, proizvod bez kojeg ne biste sjeli izići van, čak ni zimi, a pravilna hidratacija korak je koji ne smijete propustiti ukoliko želite spriječiti produbljivanje bora. U užurbanom tempu života nerijetko zanemarujemo ove važne korake, a toga postanemo svjesni tek kada koža pokaže sve one neprivlačne posljedice.
Sunce uzrokuje hiperpigmentacije, ali i opuštenost kože
Osim „uobičajenog“ starenja, postoji i fotostarenje koje uzrokuje prijevremeno starenje kože. Za ovu su pojavu glavni krivci sunčeve zrake – UVA i UVB. UVA zrake prodiru kroz gornje slojeve kože sve do stanica dermisa, stvarajući slobodne radikale. U dubljim slojevima kože uzrokuju promjenu strukture elastičnih i kolagenih vlakana, što dovodi do gubitka čvrstoće i elastičnosti kože te do stvaranja bora, a kao posljedicu koža pokazuje znakove starenja te izgleda umorno i bez zdravog sjaja.
Za razliku od UVA zraka koje prodiru i kroz oblake, UVB zrake ne prodiru kroz oblake, ali prodiru kroz epidermis i odgovorne su za preplanulost, kao i za opekline i alergijske reakcije kože. Zbog prekomjerne proizvodnje melanina u pojedinim dijelovima kože, nastaju hiperpigmentacije koje daljnjim izlaganjem suncu mogu poprimiti još i tamniju boju.
Jesu li posljedice akni trajne?
Problematičan ten i akne nerijetko za sobom ostavljaju trajni podsjetnik u obliku ožiljaka ili hiperpigmentacija. Iako se stručnjaci slažu da je ožiljke nemoguće trajno ukloniti, postoje tretmani kojima se oni mogu značajno ublažiti.
Kako poboljšati kvalitetu kože i djelovati na nepravilnosti?
Napretkom estetske medicine razvili su se tretmani koji doslovno pomlađuju kožu i brišu sitne nepravilnosti. Uvriježeno je mišljenje da su postupci za kvalitetu kože namijenjeni osobama zrelije kože, no od tretmana skinboosterima svaka će koža imati koristi.
Skinboosteri su namijenjeni upravo onome što kazuje njihovo ime – poboljšanju kvalitete kože. Da je riječ o revolucionarnom proizvodu pokazuje i brojka od 3,5 milijuna zadovoljnih korisnika koji su se podvrgnuli tretmanu Restylane skinboosterima.
Iako sadrže hijaluronsku kiselinu, za razliku uobičajenih filera, skinboosteri Restylane Vital i Restylane Vital Light nisu namijenjeni dodavanju volumena tretiranom dijelu lica te ne mijenjaju fizionomiju, već se koriste kako bi popravili kvalitetu kože. Prodiranjem duboko u kožu stvaraju savršeno okruženje u kojem se potiče stvaranje kolagena, a samim time koži vraća gipkost i čvrstoća.
Skinboosteri tako nadomještaju hijaluronsku kiselinu, dubinski i intenzivno hidratiziraju kožu i potiču je na regeneraciju, brišući sitne nepravilnosti. Sve to utječe na kvalitetu i teksturu kože koja odmah nakon tretmana poprima blistav i svjež izgled.
Za dehidriranu, zrelu kožu, ali i za kožu s ožiljcima od akni
Restylane Skinboosteri regeneriraju kožu i smanjuju oštećenja od sunca, a već nakon jednog tretmana koža je revitalizirana, sjajna i bitno zaglađenije teksture.
Restylane Vital namijenjen je zrelijoj koži i koži s ožiljcima, kao i koži koja se pretjerano izlagala suncu ili dehidriranoj, suhoj koži pušača, dok je Restylane Vital Light idealan za mlađu kožu kojoj je potrebna hidratacija i osvježenje. Pružajući trajno poboljšanje kvalitete i teksture kože, ovi će skinboosteri izvrsno djelovati na svaku kožu, pomladiti je i osvježiti te joj podariti dugotrajnu blistavost.
Osim na licu, Restylane skinboosteri mogu se aplicirati i na područje vrata, dekolte i ruku te tako pomladiti sve one dijelove koji pokazuju znakove starenja, hiperpigmentacije ili dehidraciju.
Koliko je tretmana potrebno?
Rezultati tretmana skinboosterima vidljivi su nakon prvog postupka, dok se kod kože s izraženijim nepravilnostima preporučuje se napraviti najmanje dva tretmana. Tretman se može ponavljati, ovisno o željama, a blistava i pomlađena koža, poboljšana tekstura i manje izražene nepravilnosti zajamčene su nakon svakog postupka. Tretman Restylane skinboosterima možete napraviti u Poliklinici Milojević, poliklinici Dermalife, Poliklinici Edumed, Ordinaciji Lazarić, Poliklinici Cutis, Ordinaciji Manestar, poliklinici Dermangio, Poliklinici Labar, Ordinaciji Najev (Telefon: 021 469 077, mobitel: 091 7671 698), Specijalnoj bolnici Arithera, Poliklinici Lesić i Poliklinici Šlaj-Anić.