“Ožiljci su priče, povijest ispisana na tvom tijelu” – tim je riječima američka književnica Kathryn Harrison odala počast “biljezima” koje su na našem tijelu ostavile igre iz djetinjstva, posljedice lakših i težih operacija, carski rezovi, kozice, istisnuti prištići… Istina, neke od tih ožiljaka baš volimo, dio su našeg šarma. Neki nam se sviđaju i zato što izgledaju seksi, pomalo opako, daju zavodljivu notu buntovnice… Pa nam bude čak i žao kad posve izblijede. No, dok smo se jednih s vremenom riješili, drugi se ne predaju, podsjećajući nas na to da moramo biti oprezniji s vrućim loncima, stepenicama, oštrim predmetima… I s frajerima, naravno, ali ožiljci na srcu ovaj nam put nisu tema. Tema su ožiljci na koži koji nam – smetaju.
Premda većina nas ima nekoliko desetaka sitnih ožiljaka po tijelu, najviše nas nerviraju oni na licu, svakodnevno izloženi pogledima. Oni koje iz jutra u jutro prekrivamo korektorima, guglamo pudere koji savršeno prekrivaju, pomno biramo teksture i tragamo za “The Nijansom” koja će ih učiniti nevidljivima. Ili barem minimalno uočljivima.
Fascinantni sustav samoobnove kože
Zašto uopće nastaju ožiljci? Svatko tko promišlja o tijelu, zna koliko je ono savršen mehanizam, u kojem i najmanji kotačić ima svoju funkciju. Jedna od najfascinantnijih funkcija svakako je samoobnova: naime, na svaku, pa čak i najmanju ozljedu tijelo reagira aktiviranjem brojnih procesa čiji je cilj cijeljenje rane i zaštita organizma od razvoja infekcije. No upravo se tijekom tog procesa povećava mogućnost nastanka ožiljka.
Kako bi se eventualno krvarenje zaustavilo, a koža što prije dovela u prijašnje stanje, odmah nakon oštećenja nastaje, naime, kolageno i granulacijsko tkivo koje zatvara nastali defekt. U tom se procesu aktiviraju faktori rasta odgovorni za nastanak novog, zdravog tkiva koje će zamijeniti ono oštećeno. No, cijeljenje bez ožiljka događa se jedino u slučajevima kad je oštećen samo epidermis. Ako je oštećena bazalna membrana – koja odvaja površinski sloj kože (epidermis) od onog dubljeg (dermisa) – ožiljak je nemoguće izbjeći.
Cicabio Crème renomiranog francuskog brenda Bioderma obnavlja i umiruje epidermu, ublažava osjećaj neugode te smanjuje nagon za češanjem i – ožiljke. Ovaj moćni preparat zaslužio je biti bez konkurencije na Estetica Premium Product 2022 (više o projektu možete saznati OVDJE) u potkategoriji Najbolji proizvod za tretiranje ožiljaka.
Bioderma Cicabio Crème
Svi proizvodi Bioderma formulirani su prema principu ekobiologije koja je u središtu NAOS pristupa, za poštovanje ekosustava kože i dugoročno očuvanje njenog zdravlja pa su preparati ove respektabilne marke visoko na listi želja zaljubljenica u kozmetiku koje od omiljenih preparat očekuju “korak više”.
Kako djeluje Cicabio Crème? Osjećaj nelagode, kao i češanje, može poremetiti prirodni proces obnavljanja kože pa su stručnjaci iz Naosa osmislili tehnologiju Antalgicine™, koja pomaže u regulaciji reaktivnosti kože.
Birajući kozmetičke preparate, suvremena žena često na umu ima i hidrataciju, svjesna da ako koži osiguramo dovoljno vlage, zapravo radimo na prevenciji preuranjenih znakova starenja. I to su imali na umu pa ovaj hit preparat odlično vlaži kožu, stvarajući na njoj prozračni sloj za optimalnu zaštitu kože i osjećaj ugode.
I osjetljiva koža odlično podnosi ovu nekomedogenu kremu bez mirisa, koja funkcionira kao savršena povremena njega za iritiranu oštećenu kožu. Ispitana je pod dermatološkom kontrolom, a rezultati kojima ispunjava očekivanja poklonica brenda su 80 %-tna obnova kože, njezino umirivanje (95 %) i osjećaj veće ugode (90 %). Kod površinskih ogrebotina, primjena proizvoda tijekom osam dana omogućuje postupnu obnovu kože.