Znate li kako produljiti trajanje svog omiljenog parfema

Znamo da na svijetu (malo generaliziramo) postoje dvije vrste ljudi – oni koji hodaju obavijeni oblakom omiljenog parfema i oni koji vole decentne kapljice na strateškim mjestima. Kao i uvijek, istina je negdje u sredini. Jer ponekad treba probuditi divu u sebi i dominirati svojom mirisnom pojavom. Ali ono što nitko ne voli je trenutak u kojemu shvatimo da smo uložili u mirisne note koje ishlape dok si rekao – parfem. 

Veća koncentracija za trajniji učinak

Ukratko, ako ste potrošili znatan iznos na savršen parfem, korisno je znati kako maksimizirati njegovu postojanost. Za početak, nikada (pa ni tada) ne trljajte zapešća jer će to smanjiti kvalitetu mirisa.

Parfemi dolaze u različitim koncentracijama, a one s većim udjelom mirisnih ulja traju dulje. Na primjer, eau de parfum (EDP) ima jači miris i postojaniji je od eau de toilette (EDT) zbog višeg postotka mirisnih ulja.

Kapljice nakon tuširanja

Najbolje vrijeme za nanošenje parfema je nakon tuširanja, kada su pore otvorene i koža je spremna za apsorpciju mirisa. Stručnjaci savjetuju da se parfem ne nanosi dok je koža još mokra kako se ne bi obrisao ručnikom.

Nanesite hidratantnu kremu prije parfema kako biste osigurali da koža bolje zadrži miris. Formule bez mirisa su idealne jer neće interferirati s aromom parfema.

Nanošenje na pulse točke

Za postojanost, nanosite parfem na pulse točke kao što su zapešća, iza ušiju, unutrašnjost lakata i druge tople regije tijela gdje će miris biti aktiviran tjelesnom temperaturom.

Parfemi najbolje djeluju kada su u kontaktu s prirodnim uljima kože, stoga izbjegavajte nanošenje parfema na odjeću jer to može umanjiti njegovu efikasnost.

Lagano prskanje po kosi

Miris na kosi može trajati znatno dulje nego na koži. Lagano prskanje po kosi pomoći će da se vaše omiljene parfemske note zadrže cijeli dan. I noć! Naravno, kosa mora biti čista i neopterećena mirisima proizvoda za stiliziranje. I, da. Postoje i parfemi za kosu koje možete kombinirati sa svojim uobičajenim bočicama.

Parfemi imaju rok trajanja i mogu se pokvariti, mijenjati miris ili teksturu. Neotvoreni, traju 3-5 godina, a nakon otvaranja 1-3 godine. Rok trajanja ovisi o vrsti, koncentraciji i načinu skladištenja. Znakovi da je parfemu istekao rok trajanja su promjena boje, mirisa ili gubitak mirisa. Da bi što dulje trajali, čuvajte ih na hladnom, tamnom i suhom mjestu, u čvrsto zatvorenoj bočici. 

Pravilno čuvanje

Za očuvanje mirisa, čuvajte parfem na hladnom i tamnom mjestu. Izbjegavajte direktnu sunčevu svjetlost, visoke temperature i vlažnost. Čvrsto zatvorite čep nakon korištenja i ne tresite bočicu. Osim toga, kupujte manje količine koje možete potrošiti u roku 1-2 godine.

Layering, odnosno miješanje nekoliko kompatibilnih mirisa odjednom pruža nam mogućnost kreiranja vlastitog signature mirisa kod kuće. To možete raditi tako da kombinirate različite parfeme, ali i da kombinirate različite teksture, poput gela za tuširanje, losiona za tijelo i parfema. Ono što je važno jest da se mirisi koje koristite dobro uklapaju, da je rezultat harmoničan i da vam se sviđa. Tako ćete izbjeći situaciju da mirišite isto kao pola grada, odnosno, stvorit ćete vlastiti, prepoznatljiv mirisni trag.

Pročitajte još i ...