Proizvodi, tretmani i inovativne tehnologije s kojima je potrebno započeti na vrijeme

Od botoxa i filera, preko proizvoda za prevenciju starenja i ublažavanje bora pa sve do neinvazivnih postupaka uređajima kojima se zateže koža, na tržištu je danas dostupna čitava paleta anti-age metoda.

Kada započeti s anti-age rutinom?

Svako je lice priča za sebe, no stručnjaci se slažu da nikada nije prerano za započeti s anti-age njegom. Nasljeđujemo tek 30 posto odlika kože, dok smo za ostatak anti-age rutine i izgleda kože odgovorni sami. S pravilnom njegom i korištenjem adekvatnih proizvoda treba započeti na vrijeme.

Već u kasnim 20-ima pojavljuju se prvi znakovi starenja koji se produbljuju s godinama. Sunce je jedan od glavnih krivaca prijevremenog starenja. Dobra njega koja uključuje hidrataciju kože i UV zaštitu svakako je korak koji ne treba preskakati, koliko god godina imali i bez obzira na godišnje doba.

4 anti-age proizvoda koji su ključni

Prije svega, tu je već spomenuta krema sa zaštitnim faktorom koju je poželjno nanositi svaki dan, bez obzira na to radi li se o ljetu ili zimi.

filorga-uv-bronze-face-spf-50
Anti-aging fluid za zaštitu od sunca istovremeno se bori protiv bora i hiperpigmentacija. Sadrži moćne antioksidanse koji štite kožu i ublažavaju znakove starenja. Ovaj fluid obogaćen vitaminima ujednačava ten, čineći ga baršunastim i zaglađenim, a nemasna i brzoupijajuća tekstura ostavlja mat završetak na koži.

Ne treba zanemariti ni važnost eksfolijacije – za održavanje mladolike kože potrebno je uklanjati površinski sloj na kojem se nakupljaju mrtve stanice. Eksfolirajući serumi i kreme koriste se kao anti-age preparati koji uklanjaju odumrle stanice kože i potiču njezino obnavljanje, čineći je sjajnom, blistavom i zdravom te glatkom i mekom na dodir.

skin ceuticals
SkinCeuticals Retexturing Activator ujedinjuje dvije funkcije – eksfolijaciju i hidrataciju. Eksfolijacija kožu ostavlja mekom i glatkom, aktivirajući površinski sloj koži i potičući ga na obnavljanje. Serum obnavlja površinski sloj kože i vraća hranjive supstance, vidljivo ublažavajući površinske linije. Formula ne sadrži ulje, već hijaluronsku bazu za hidrataciju, a ferment crnog čaja koži daje sjaj i poboljšava tonus. Proizvod je posebice pogodan za suhu, dehidriranu kožu bez sjaja, a mogu ga koristiti i osobe koje imaju osjetljivu kožu ili kožu sklonu aknama.

Hidratantna krema korak je koji se ne preskače, posebice ako nanosite makeup koji isušuje lice.

ultra facial
Kiehl’s Ultra Facial krema za lice proizvod je koji pruža intenzivnu hidrataciju. Lagane je svilenkaste teksture koja se lako upija u kožu, hrani je i daje joj vlažnost tijekom cijeloga dana te poboljšava teksturu kože, ostavljajući je mekom, glatkom i blistavom.

Antioksidansi poput vitamina C saveznici su lijepe kože i izvrsni za njezinu blistavost, odmoran izgled i sjaj. Antioksidansi imaju važnu ulogu u sintezi kolagena – mnogobrojna istraživanja pokazala su da vitamin C može znatno ublažiti i smanjiti fotooštećenja kože (posebno ako je u kombinaciji s vitaminom E) nastala djelovanjem UV zraka, a njegovo antioksidativno djelovanje pomaže u očuvanju kože od slobodnih radikala.

Dermalogica Biolumin C serum je s visokostabilnim vitaminom C koji jača prirodni obrambeni sustav kože pa ona postaje svjetlija, zaglađenija i čvršća. Vitamin C u ovom je preparatu ultrastabilan, a u sinergiji s palmitoil tripeptidom-5 uvelike pridonosi smanjenju dehidracijskih linija i bora. Nježno eksfolira i ujednačava boju kože te prevenira i popravlja štetu nastalu zbog djelovanja slobodnih radikala.

Što je s borama?

Znakovi starenja u vidu bora prvo je čega se želimo riješiti kada godine počnu pokazivati svoje pravo lice. Niz je opcija na tržištu, ali botox i fileri i dalje su zlatni standard.

Botox opušta rad pojedinih mišića koji sudjeluju u mimici lica. Idealan je za bore na čelu, kao i za bore oko očiju (tzv. bore smijalice), a koristi se i za podizanje obrva.

Fileri s hijaluronskom kiselinom djeluju tako da popunjavaju bore. Ubrizgavaju se ispod bore, potiskuju kožu prema gore te je čine zaglađenom i zategnutom. Najčešće se koriste za popunjavanje bora oko usana, za korekciju kontura lica, usnica, kao i za korekciju podočnjaka te popunjavanje bora na dekolteu i vratu. Idealni su za nazolabijalne bore, pušačke i perioralne bore te za popunjavanje tankih usana.

Kojim tretmanima održavati mladoliku kožu i djelovati preventivno?

Ako vas muči sivilo tena i koža bez sjaja, mezoterapija je izvrsna metoda s kojom možete započeti već u 20-ima. Mezoterapijom se u gornje slojeve kože apliciraju se revitalizirajući sastojci, čime oni dolaze i do dubljih dijelova kože.

Postupak se obavlja mikroinjekcijama vitamina, minerala, aminokiselina i drugim farmaceutskim pripravcima koji su neophodni za zdravu kožu, a s godinama ih imamo sve manje. Aplikacijom vitamina, minerala i aminokiselina potiču se fibroblasti na produkciju kolagena, elastina i međustanične tvari te se stanice štite od oštećenja slobodnim radikalima. Pristup je individualan i ovisi o stanju kože pa se, primjerice, u slučaju zrelije kože koristi veći postotak hijaluronske kiseline.

Skinboosteri još su jedan od načina obnavljanja kože. Naime, s godinama opada razina hijaluronske kiseline, prirodnog šećera iz naše kože kojemu je najvažnija funkcija vezivanje i prenošenje vode. Ako želite djelovati na znakove starenja, ali bez dodavanja volumena u lice, upravo su skinboosteri ti koji omogućavaju nadoknadu prijeko potrebne hijaluronske kiseline u koži. Vlažeći kožu iznutra, ispunjavaju i pomlađuju lice, vrat i dekolte bez dodavanja neprirodnog volumena koji u nekim slučajevima nije potreban u tolikoj mjeri. Tako se postiže mladenački, zdravi izgled kože, suptilna zategnutost, poboljšanje tonusa i elastičnosti te sjaj – potpuno prirodan izgled, a bez negativnih estetskih posljedica.

Tretman je namijenjen svima, čak i osobama u 20-ima kojima se pojavljuju prvi znakovi starenja ili žele ublažiti ožiljke od akni, a kod fotooštećene kože ili kože oštećene ožiljnim promjenama (nakon upalnih bolesti kao što su akne), značajne promjene uočavaju se već nakon dva postupka.

Gal Gadot (gal_gadot / 18.06.2017): "Trying to hypnotize you.. #SundayMood, Image: 338263959, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Face To Face A

Kako zategnuti lice bez “odlaska pod nož”?

Ako se na vašem licu, vratu ili podbratku počinju javljati prvi znakovi opuštene kože i još niste kandidat za kiruršku metodu, uređaji koji rade na principu ultrazvuka/radiofrekvencije dobar su izbor za zatezanje kože.

Naime, radiofrekvencija zagrijava kožu na površini i u dubokom sloju, mijenjajući strukturu kolagena. Kontrolirano zagrijavanje vlakana kolagena u dermisu, dubljem sloju kože, do određene temperature, dovodi do njihove kontrakcije. Unesena toplina ubrzava metabolizam stanice i fibroblasta koji proizvode kolagen, a time se stimulira produkcija kolagena i odmah vidljivo zateže koža. Tako koža sama počinje stvarati novi, mladi kolagen, obnavljajući samu sebe.

Renew Lift jedan je od uređaja koji se vrlo učinkovito bori protiv znakova starenja. Tehnologijom fokusiranog ultrazvuka visokog intenziteta (HIFU) kontrolirano se zagrijava tkivo na određenoj dubini unutar kože gdje dolazi do pokretanja regeneracijskog procesa, čime se zateže lice, poboljšava tonus i otklanjaju znakovi starenja.

Što kada je problem neujednačen ten?

Za neujednačen ten, pjegice i mrljice od sunca, laseri su brzo i jednostavno rješenje. Starenje kože očituje se u izraženim borama i pigmentnim lezijama, kao što su pjege, solarni lentigo, hiperpigmentacije i depigmentacije. Fotooštećenu kožu karakterizira stanjeni površinski sloj (epidermis), zadebljala, fragmentirana i topiva kolagena i elastična vlakna, a promjene se pogoršavaju kontinuiranom izloženošću suncu.

Osim hiperpigmentacija, vanjski utjecaji ostavljaju brojne posljedice na kožu, a crvenilo, bradavice, različite pjege na koži, proširene kapilare, pa i dlačice i tetovaže uspješno se uklanjaju laserima. Primjena lasera zasniva se na „selektivnosti“, mogućnosti oštećenja samo ciljanih struktura, odnosno bez oštećenja ili s minimalnim oštećenjem okolnog tkiva.

Pročitajte još i ...